Londýn ponúka svojim návštevníkom mnoho miest, ktoré stoja za navštívenie. Nájdete tu rôzne atrakcie pre turistov, múzeá, galérie, rôzne zaujímavé štvrte, ulice či parky. Je tu toho toľko, že je takmer nemožné všetky zaujímavosti navštíviť iba za pár dní, kvôli čomu sa do tohto krásneho a príjemného mesta mnoho návštevníkov po svojej prvej návšteve rado vracia.

Múzeá a Galérie

science museum london photo

Fotografia z Natural History Museum, autor srboisvert

V Londýne sa nachádza mnoho múzeí, ako napríklad známe Science Museum (Múzeum vedy) či Natural History Museum (Prírodopisné múzeum). Pre tých šetrnejších je veľmi príjemná aj skutočnosť, že vstup do mnohých Londýnskych múzeí (nie však do všetkých) je zdarma a od návštevníkov je vyberané iba dobrovoľné vstupné. Táto skutočnosť platí aj pre mnohé galérie. Zadarmo môžete navštíviť napríklad Národnú Galériu, aj keď vstup na niektoré exhibície v nej si budete musieť zaplatiť. Informácie o rôznych múzeách a galériach, ktoré v Londýne nájdete, môžete nájsť v kategórií Múzeá a galérie.

Atrakcie

Londýn každoročne navštívi mnoho turistov, pre ktorých má toto mesto pripravené rôzne turistické atrakcie. Môžete navštíviť London Eye (Londýnske oko), múzeum voskových figurín Madame Tussauds či rôzne iné. Ak radi nakupujete, určite si nechajte nejaký čas na návštevu známej nákupnej ulice Oxford Street, kde nájdete veľké množstvo obchodov prevažne s oblečením. Všetky atrakcie, ktorými Londýn svojich turistov láka, nájdete v kategórií Atrakcie.

Pamiatky

Fotografia Big Ben Londýn

Známy Big Ben v Londýne, fotografia: autor

V Londýne sa takisto nachádza veľké množstvo pamiatok, ktoré stoja za navštívenie. Snáď každý návštevník Londýna sa rád odfotí pred Big Benom či navštívi Tower Bridge či samotný Tower of London. Radi určite navštívite aj rôzne námestia a križovatky ako Piccadilly circus či Trafalgar square. Žiadny správny turista nevynechá ani Buckinghamský palác, na ktorom sa dá pozorovať známa výmena stráží. Viac informácií o pamiatkach v Londýne nájdete v kategórií Pamiatky.

Príroda a parky

Fotografia z Hyde parku

Hyde park, fotografia: autor

Aj keď je Londýn veľké mesto, v ktorom sa nachádza veľa obchodov, bytov a vysokých budov, nájdete tu aj veľké množstvo parkov. Či už sa jedná o najznámejší Hyde pa
rk, ktorý nájdete v samotnom centre, alebo o iné, menej známe parky, každý je iný a ponúka svojim turistom jedinečnú atmosféru. Parky sú naozaj starostlivo udržiavané a okrem pohodlne sediacich či ležiacich návštevníkov v nich nájdete aj množstvo rastlín a živočíchov. Najznámejšími sú samozrejme londýnske veveričky. Výpis rôznych parkov a informácií o nich nájdete v kategórií Príroda a parky.