Londýn je v súčasnosti najnavštevovanejším mestom na celej Zemi. V roku 2014 ho podľa odhadov navštívilo takmer 19 miliónov turistov, čo mu v tomto roku prinieslo tesné prvenstvo pred Thajskou metropolou, Bangkokom, ktorá sa nachádza na druhom mieste. Milióny návštevníkov, ktorých Londýn každým rokom priláka, značia, že toto mesto má naozaj čo ponúknuť.

Londýn je domovom viac ako 8 miliónom ľudí. Pri návšteve si ako jednu z prvých vecí všimnete skvelú kultúrnu rôznorodosť, ktorá medzi obyvateľmi tohto mesta panuje. V Londýne žije veľké množstvo prisťahovalcov, vďaka čomu tu nájdete rôzne typy ľudí, rôzne kultúry a rozličné zvyklosti. A to všetko v jednom meste.

Navyše, Londýn je vďaka veľkému množstvu turistov, ktorí ho každoročne navštívia, skvele prispôsobený pre turizmus. Má to síce i svoje nevýhody, ale aj výhody. Doprava je riešená pomocou vlakov, metra, autobusov a električiek, ktoré sú skvelo značené aj pre ľudí, ktorí sú v meste prvý krát. Na každej zastávke metra sa nachádza detailná mapa všetkých liniek londýnskeho metra s vyznačenou stanicou, na ktorej sa nachádzate, vďaka čomu sa rýchlo dostanete tam, kam chcete. Dokonca sa môžete medzi niektorými zastávkami (prístavmi) odviezť aj loďami Londýnskej dopravnej spoločnosti. Viac o mestskej hromadnej doprave a iných spôsoboch dopravy po Londýne nájdete v našom článku venovanom tejto téme.

V Londýne sa takisto nachádza 6 letísk, ktoré každý rok obslúžia viac ako 100 miliónov pasažierov. Najväčšie z nich, London Heathrow, je najrušnejším letiskom v celej Európe. V kategórií medzinárodných letov je dokonca najrušnejším letiskom na svete. Pri Heathrow sa nachádza stanica metra, ktorou sa veľmi jednoducho dostanete do centra, či kamkoľvek v meste. Nie všetky letiská sú však dostatočne blízko centra na to, aby ich obsluhovala mestská hromadná doprava, kvôli čomu ponúka každé letisko rôzne autobusy či vlaky, ktoré vás dopravia do mesta. Informácie o jednotlivých letiskách a spôsoboch dopravy medzi nimi a centrom Londýna nájdete v samostatnom článku.