Londýn je mesto tajomstiev a na prvý pohľad, by ste si mohli myslieť, že panoráma naleštených sklenených veží a rušných hlavných ciest vám nemá čo ponúknuť. Skúste sa však pozrieť na Londýn prostredníctvom tzv. walking tours. Nechajte sa unášať svojimi nohami, najvýhodnejším dopravným prostriedkom z hľadiska peňaženky a zdravia, a spoznajte Londýn úplne prirodzenejším spôsobom.

Áno, walking tours v Londýne nie sú pre každého. Ak v sebe nemáte dostatok odvahy vziať mapu a vydať sa obdivovať historické pamiatky len tak sám, tak môžete využiť služby mnohých miestnych spoločností. Tie vám zabezpečia skúseného profesionálneho sprievodcu, ktorý pozná každú uličku mesta dokonale a taktiež aj históriu nielen tých najznámejších pamiatok.

Vďaka walking tours sme zistili, že Londýn to nie je len Big Ben, Tower Bridge či Buckinghamský palác. Sú to mnohé ďalšie skryté „zastrčené“ uličky, ktoré bežný turista nemá šancu uvidieť, ak sa pohybuje dopravnými prostriedkami alebo autobusom. Menej vyšliapané turistické chodníčky sú skutočne fascinujúce, naskytne sa vám pohľad z úplne inej perspektívy.

Walking tours pri tom nie sú prehnane drahé. Ak máte šťastie, tak natrafíte na spoločnosti, ktoré ponúkajú tieto pešie spoznávanie túry už od pár libier. Navyše, ak si trúfate ísť na to sami – tak si jednoducho kúpite mapu a hor sa na spoznávanie. Avšak ísť na vlastnú päsť má určité nevýhody, keďže mnohé miesta majú zaujímavú históriu a je s nimi spojených mnoho historiek, legiend a príbehov, ktoré dokáže vyrozprávať len kvalitný sprievodca. Svoju walking tour si môžete rezervovať napríklad na stránke www.freelondonwalkingtours.com , ktoré sú veľmi populárne a obľúbené. Určite Vám preto odporúčame priplatiť si pár libier navyše, ktoré by ste ináč minuli na dopravné prostriedky a presuny.