Borough Market milujú nielen domáci obyvatelia, ale aj turisti. A majú k tomu pádny dôvod. Je jedným z najväčších londýnskych trhov s potravinami a predovšetkým je vôbec najstarším trhom – jeho história siaha až do čias starých Rimanov. Svoju dnešnú podobu získal v roku 1870. Poďme sa teda spoločne pozrieť, čo si na ňom môžete kúpiť.

Cesta k nemu je veľmi jednoduchá, pár krokov od stanice metra London Bridge, priamo pod železničným viaduktom medzi riekou Temžou a Borough High Street. Otvorený je vždy vo štvrtok a piatok okolo poludnia a v sobotu už od rána. Na Borough Market nájdete úplne všetko. Sezónne a čerstvé, predovšetkým zelenina a ovocie, ale aj ryby a dary mora, mäso, zverina, syry, pečivo všetkých tvarov a druhov, pokrmy varené priamo pred vami, rôzne lahôdky spojené s ochutnávkami. Skrátka všetko, na čo len máte chuť.

Pre pokojnejšiu návštevu je lepšie zvoliť štvrtok, ale aj v tento deň to tu skutočne žije. Tento londýnsky trh je atraktívnym miestom pre milovníkov jedla, rodinky, ale aj úradníkov, ktorí si napoludnie len tak vyšli na rýchly čerstvý obed či niečo malé na zahryznutie. Určite odporúčame vyskúšať miestne špeciality, ktoré vás nenechajú hladnými a dodajú vám dostatok energie na preskúmanie nielen Borough Marketu, ale aj celého historického Londýna.

No a samozrejme pre turistov – kto by predsa odolal, a nechcel nasať miestnu atmosféru? Dýcha to tu ňou skutočne na každom kroku. Možno práve preto je tak trochu aj miestnou atrakciou, čomu pomohla aj britská televízia, ktorá tu nakrúcala mnohé populárne kulinárske relácie. Ponuka Borough Market je skutočne rozmanitá. Až natoľko, že nebudete vedieť kde majú vaše oči pozerať skôr. Ak sa teda chystáte pozrieť na nejaký trh, tak určite v prvom rade odporúčame Borough Market, ktorý vás očarí pri každej návšteve.