Regents park London photo

Prekrásna príroda Regent’s parku, Photo by Eugene Regis

Ďalším z Kráľovských parkov je aj známy Regent’s Park, nachádzajúci sa  v mestskej časti Westminster na severe centra Londýna. Podobne ako Hyde Park bol pôvodne vytvorený už v 16. storočí ako miesto pre poľovačky, neskôr ako miesto pre chov domácich zvierat, až v roku 1811 sa začali uskutočňovať stavebné práce ktoré vytvorili Regent’s Park tak ako vyzerá dnes. V súčasnosti ide o najväčší areál pre hranie športov a oddych v centre Londýna.

Každý návštevník Regent’s Parku musí vidieť prekrásne záhrady kráľovnej Márie (Queen’s Mary Gardens), ktoré sa preslávili v celom svete svojou obrovskou zbierkou ruží a begónií, ktorých je spolu viac ako 20 tisíc a vytvárajú úžasné ornamenty. Krásna je aj Avenue Garden, záhrada vybudovaná  vo viktoriánskom štýle s tiež veľkou zbierkou kvetov a stromov. Najkrajšia je na jar, kedy kvitnú stromy čerešní, tvoriace čarovnú a harmonickú atmosféru. Svoje miesto tu má aj početné množstvo zvierat, unikátny je napríklad jež, ktorý sa už inde v Londýne nevyskytuje.

Známa je aj Ready Money Drinking Fountain, kde sa môžu návštevníci občerstviť čistou studenou vodou a pekná je aj Triton Fountain, zobrazujúca mytologické postavy.U návštevníkov je obľúbené aj člnkovanie po jazere vedúcom cez park, samozrejme za malý poplatok. Park je aj domovom známej Londýnskej zoologickej záhrady a svoje miesto tu má aj Open Air Theatre – jediné divadlo v Anglicku, ktoré uskutočňuje predstavenia vonku, v príjemnej atmosfére.

Návštevníci môžu zavítať do Regent’s Parku po celý rok, od 5:00 až do západu Slnka a vstupné je zadarmo. Najľahší spôsob ako sa sem dostať je použiť verejnú dopravu, blízke stanice metra sú Regent’s Park a Baker Street. Blízke vlakové stanice sú Marelybone Road a Camden Road a v blízkosti je aj množstvo autobusových zastávok.