Royal Albert Hall

Nádherná, obrovská budova oválneho tvaru je jedna z najtypickejších a najviac navštevovaných atrakcií nielen Londýna, ale dokonca celej Veľkej Británie. Royal Albert Hall sa už od roku 1871 stáva miestom konania najvýznamnejších kultúrnych podujatí – koncertov, festivalov, divadiel, opier a bálov. Konali sa v nej ale aj mnohé cirkusové predstavenia a rôzne športové podujatia, ako napríklad zápasy boxu alebo tenisu. Dá sa povedať, že to svoje si tu nájde naozaj každý návštevník, pričom unikátna historická atmosféra budovy dodáva zážitku nový rozmer.

Viac ako niekoľko stoviek vypredaných podujatí ročne dokazuje naozajstnú obľúbenosť tejto atrakcie. Takmer každý deň v týždni sa koná kultúrne podujatie rôzneho štýlu. Samotná hala je rozdelená na niekoľko sekcií, čo umožňuje konanie viacerých podujatí súčasne. Celková kapacita návštevníkov je viac ako 7 tisíc, čo je naozaj úctyhodné číslo.

Rezervácia vstupeniek a program

Pred návštevou Royal Albert Hall je samozrejme nutné si zarezervovať vstupenky na predstavenie. Ceny vstupeniek sa líšia podľa druhu predstavenia. Niektoré podujatia sú zadarmo, len s obmedzeným počtom miest, takže je potrebné prísť v predstihu. Pre aktuálny program, zoznam konaných podujatí a rezerváciu vstupeniek navštívte oficiálnu webstránku Royal Albert Hall.

Royal Albert Hall interiér

Ako sa dostať do Royal Albert Hall

Royal Albert Hall sa nachádza v severnej časti South Kensingtonu, priamo pri známom Hyde Parku a vďaka svojej veľkosti je naozaj veľmi ťažko prehliadnuteľný.

Najjednoduchším spôsobom ako sa sem dostať je pomocou metra. V blízkosti sa nachádza viacero staníc metra, najbližšie sú stanice Gloucester roadSouth Kensington, obidve vzdialené od Royal Albert Hall necelých 10 minút chôdze. Najbližšia autobusová stanica je Kensington Gore, na ktorú najčastejšie jazdia autobusy číslo 9 a 10.

Royal Albert Hall na mape

Royal Albert Hall