Transport Museum v Londýne sa zameriava na dopravné prostriedky, ktoré sa v minulosti preháňali po londýnskych uliciach. Zbierku tvorí rad starých autobusov, električiek, vagónov metra a železničných exponátov. Okrem toho tu nájdete aj konské dostavníky a novodobé autobusy Hoppe.

V doslovnom preklade Múzeum dopravy, sa nachádza v Covent Garden na ulici Wellington Street v londýnskom obvode Westminster. London’s Transport Museum dohromady so svojím depozitárom predstavuje jedno z najkomplexnejších a najvýznamnejších múzeí mestskej hromadnej dopravy na svete. Prvotné zbierky a základy múzeá boli položené v roku 1980 a malo relatívne úzke zameranie pôsobnosti – história London Transport, teda história organizácie, ktorá zabezpečovala prevádzku autobusovej dopravy a metra. V novom tisícročí rozšírilo múzeum svoje zbierky, ktoré teraz ponímajú všetky spôsoby dopravy v Londýne.

Myslíme si, že toto múzeum zaujme nielen milovníkov dopravy, ale taktiež aj deti. Niektoré vystavované exponáty sa totiž môžu ovládať za pomoci páčok a tlačidiel. Dokonca môžete deti usadiť aj na sedadlo vodiča metra či autobusu. Pre názornú ukážku prepravy v čase, keď ešte neexistovali motorizované dopravné prostriedky, sú v múzeu umiestnené dobové nosidlá pre aristokratov.

Na oficiálnej webovej stránke www.ltmuseum.co.uk si môžete rezervovať dátum prehliadky so sprievodcom, prípadne i rezervovať vstupenky. Lístky stoja 10 – 13 libier pre dospelých návštevníkov a zľavnené vstupné je 8,5 libier. Otváracie hodiny London Transport Museum sú od pondelka do štvrtka v rozmedzí 10:00 – 18:00, v piatok a cez víkendy od 11:00 – 18:00. K budove múzea sa dostanete cez zastávku metra Covent Garden alebo Leicester Square či Holborn. Nie príliš dlhá cesta vedie aj zo stanice metra Charing Cross.