Science Museum sa nachádza v Londýne v časti Kensington na Exhibition Road a je súčasťou National Museum of Science and Industry. Vzniklo už v roku 1857 z iniciatívy Bennetona Woodcrofta.

V súčasnosti je v múzeu cez 320 000 predmetov v niekoľkých poschodiach budovy. Výstavy sú trvalé aj dočasné, presne tak, ako to v londýnskych múzeách už býva zvykom. Okrem prezerania exponátov, je tu pre návštevníkov aj možnosť vyskúšať rôzne interaktívne zbierky. Veľkej obľube sa tešia aj historické parné stroje (prvá parná lokomotíva, Puffing Billy), prvý tryskový motor, prvý model DNA, diferenčné počítač, prvý písací stroj alebo prototyp hodín Clock of the Londa Now, ktoré po natiahnutí bežia až neuveriteľných 10 tisíc rokov.

V roku 1996 boli postavené nové budovy Wellcome Wing, ktoré sa otvorili v júni 2000 a nachádzajú sa v nich predmety súčasnej a budúcej vedy a techniky.  V múzeu sa nachádza aj vedecká knižnica, kino IMAX, kaviareň i kníhkupectvá. Zbierka múzea bola rozšírená aj mimo Londýn, preto ak sa práve nachádzate v inej časti Anglicka, tak nemusíte zúfať. V roku 1975 bolo v Yorku otvorené Národné železničné múzeum (The National Railway Museum), v Bradforde bolo v roku 1983 otvorené múzeum fotografie a v Manchestri sa nachádza Museum of Science and Industry otvorené len v roku 2012.

Do Science Museum sa najjednoduchšie dostanete metrom, pričom najbližšia stanica je South Kensington, Gloucester Road. Dobrou správou pre vás je aj fakt, že vstupné do tohto vedeckého múzeá je úplne zadarmo. Je však potrebné si zakúpiť lístok do kina IMAX 3D, prípadne aj na letecké simulátory a niektoré špeciálne výstavy.