Kensingtonský palác je v podstate tehlová vila, ktorú zakúpil Viliam III. a Mária II. roku 1689 a na ďalších päťdesiat rokov sa tak stala honosným kráľovským sídlom. Dnes je tento palác známy ako miesto, ktoré sa stalo oficiálnou londýnskou rezidenciou princa Charlesa a princeznej Diany. Tá tu bývala aj po ich oficiálnom rozchode až do svojej smrti roku 1997. Práve sem jej ľudia prinášali milióny kvetov, odkazov a darčekov, aby tak uctili jej pamiatku.

V roku 2005 tu bola založená výstava „Diana, princezná z Walesu.“ Ak by ste sa rozhodli navštíviť tento palác len kvôli princeznej Diane, tak je dobré vedieť, že vás do jej izieb nepustia, ale môžete si aspoň prezrieť niektoré z jej šiat v Royal Ceremonial Dress Collection. Kensingtonský palác ponúka skvelú možnosť ako si prezrieť historické priestory, ktorých interiéry menilo podľa svojich predstáv a nápadov sedem princezien, ktoré tu v minulosti žili – Mary, Anne, Caroline, Charlotte, Victorie, Margaret a Diana. Medzi najvýznamnejšie atrakcie patria stropné maľby, ktorých autorom je William Kent. Palác obklopujú Kensingtonské záhrady. Tento prekrásny kráľovský park sa rozprestiera na západ od Hyde Parku, od ktorého nie je však nijako viditeľne oddelený.

Po prehliadke si môžete oddýchnuť práve tam alebo v nádhernej miestnosti z 18. storočia na sever od paláca, ktorá má rovnakú otváraciu dobu ako Kensingtonský palác. Na výber budete mať asi z desiatich najlepších čajov v Londýne a rad prémiových vín a sektov. Dopredu si však musíte zarezervovať stôl, inak vás sem nepustia.

Verejnosť môže navštíviť palác každý deň. Vstupné pre dospelého človeka je 12,5 libry, pre deti 6,30 a študenti zaplatia 11 libier. Najlepšie pre vás bude zvoliť dopravu metrom, pretože v blízkosti Kensingtonského paláca nie je žiadne parkovisko a je tu tiež zakázané jazdiť na bicykli. Najbližšie zastávky metra sú High Street Kensington a Central Line Queensway. Obe sú od paláca vzdialené približne 12 minút chôdze.