Zamilovali ste si Londýn a je to Vaše najobľúbenejšie mesto? V tom prípade by ste určite nemali vynechať múzeum jeho dlhej histórie. Londýnske múzeum (Museum of London) totiž opisuje život v Londýne od doby jeho vzniku (pravek) až po súčasnosť. Hlavným cieľom múzea je podať čo najviac informácií o histórii hlavného mesta a zachovať ich pre budúce generácie. Museum of London sa nachádza neďaleko Barbican Centre.

V jednotlivých miestnostiach môžete nájsť expozície archeologických nálezov a dokonalo zachovaných domácich predmetov. Nechýbajú ani predmety z rímskeho stredoveku a dotknete sa aj problematiky Londýna v 21. storočí. Asi najhodnotnejšia je z prehistorického obdobia zbierka 900 kusov predmetov z doby bronzovej a železnej. Nechýbajú tu ani mnohé kamenné nástroje, predmety z pazúrika, náradie, kosti, keramika a vzácne mince.

Nevynechajte ani sieň s názvom „World City„, v ktorej je načrtnutý vývoj moderného Londýna od doby francúzskej revolúcie až po 1. svetovú vojnu. Z tejto doby je napríklad aj exponát nevyčísliteľnej hodnoty – Nelsonov meč ozdobený niekoľkými drahokamami. Nemenej zaujímavá je aj obrovská medzinárodne uznávaná expozícia šiat a doplnkov, ktoré pochádzajú z obdobia vlády Tudorovcov až po súčasnosť. Môžete tu nájsť dokonca aj kráľovské šaty, kostýmy a príslušenstvo spojené s divadlom, livreje, uniformy či cirkevné rúcha.

Múzeum Londýna je otvorené pondelok – piatok 9:15 – 18:00 hod. A v nedeľu od 10:00 do 18:00 hod. Vstup do tohto múzea je úplne zadarmo, ako vo väčšine londýnskych múzeí. Čo sa týka dopravného spojenia, tak môžete použiť stanice metra Barbican, St Paul ‚s a Moorgate. Ak sa rozhodnete pre autobusovú dopravu, tak si poznačte linky 4, 8, 25, 56, 100, 25, 172, 242 a 521.