Design Museum (Múzeum dizajnu) vzniklo len v roku 1989 na brehu Temže blízko Tower Bridge. Jeho hlavným cieľom je informovať verejnosť a ukázať návštevníkom krásy moderného dizajnu. Ponúka skutočne zaujímavý pohľad  do sveta dizajnu a je zamerané na rôzne oblasti – móda, architektúra, nábytok, grafika, digitálny dizajn a dokonca aj doprava. Prvé podobne orientované zbierky boli založené okolo roku 1977 pod záštitou Múzea Viktórie a Alberta.

Okrem klasických výstav, ktoré sa vzhľadom k malej rozlohe múzea pomerne často obnovujú, sa tu organizujú rôzne rokovania, diskusie alebo rodinné akcie. Pre aktuálnu ponuku výstav odporúčame sledovať oficiálne webové stránky múzea (www.designmuseum.org ).

Múzeum dizajnu v Londýne každý rok navštívi približne 200 tisíc návštevníkov. V roku 2016 by sa však múzeum malo presťahovať na Kensington High Street. Čo sa týka samotného múza, tak na prízemí sa nachádza pokladňa, obchod, kaviareň a toalety. Prvé poschodie je zároveň najväčšou plochou celej budovy, teda hlavným lákadlo a hostí obnovované výstavy. Nachádza sa tu tiež kaviareň s naozaj nádherným výhľadom na Temžu a Tower Bridge.

Druhé poschodie je zvyčajne rozdelené do dvoch sekcií – rozsiahlejšie (bližšie k oknám) predstavuje rôzne obdobia dizajnu, zatiaľ čo menšia časť slúži k realizácii výučbových programov a workshopov. Medzi prvým a druhým poschodím sa nachádza Design Museum Space, ktoré sa nám nepodarilo navštíviť, keďže väčšinou nie je širokej verejnosti prístupné. Jedná sa o priestor, kde sa konajú rôzne prednášky na tému dizajnu alebo uzavreté akcie. Zaujímavosťou určite je svetlo modrá výmaľba, ktorá má evokovať pocit, ako by ste boli v bazéne.

Dopravné spojenie – stanice metra: London Bridge, Tower Hill a DLR Tower Gateway. K múzeu sa dostanete cez zastávku Tower Hill (Circle l. – Žltá, Distrikt l. – Zelená) a potom asi 10 minút chôdze cez Tower Bridge. Na vstup od 10:00 do 17:15 si pripravte 11 libier, ak ste študenti tak len 7 libier.