Múzeum letectva a leteckej techniky Royal Air Force Museum je určené nielen pre nadšencov techniky a letectva, ale pre každého, koho zaujíma história. Budovy múzea boli pôvodne komplex vojenských a civilných hangárov , ktoré boli prerobené a pre verejnosť otvorené v roku 1972.  Hlavným cieľom múzea je návštevníka previesť históriou letectva a anglických leteckých síl RAF, ktoré ubránili krajinu pred útokmi Nemecka počas 2. svetovej vojny.  Pozornosť sa venuje aj vysvetleniu a ukážkam zo studenej vojny medzi USA a ZSSR.

Celý komplex múzea je tvorený 5 časťami, cez ktoré sa oplatí prejsť. Múzeum ponúka  dokopy viac ako 100 zachovalých typov historických, ale aj súčasných lietadiel a množstvo kusov leteckej techniky a vybavenia. Od jednoduchých a primitívnych lietadiel až po supervýkonné stroje schopné letieť rýchlosťou viac ako 3000 km/h.  Pri návšteve nezabudnite vyskúšať  moderné letecké simulátory,  kde si za veľmi malý poplatok môžete na vlastnej koži vyskúšať, aký je to pocit sedieť v bojovom lietadle. Takisto neprehliadnite 4D predstavenia v kine, ktoré vás vtiahnu do úžasných vzdušných bojov, alebo akrobatických kúskov v úzkom kaňone.

Múzeum je situované  priblížne pol hodinu cesty metrom alebo autobusom od centra Londýna v mestskej časti Colindale.  Keďže ide o obľúbenú turistickú atrakciu, je pomerne ľahko dostupná mestskou hromadnou dopravou. Najbližšia stanica metra vzdialená pár minút chôdze od múzea je Colindale Tube station. Zatávku tu má aj autobusová linka č.303 a vlaková stanica Mill Hill Broadway, vzdialená asi 15 minút chôdze od múzea. Otváracie hodiny sú od 10:00 do 18:00. Každého návštevníka istotne poteší fakt, že vstup do tohto múzea je bezplatný.