Pre všetkých milovníkov prírody, najmä rastlinnej ríše existuje v Londýne výnimočné miesto – botanická záhrada v ktorej sa nachádza 19 metrov vysoký skleník z Viktoriánskej doby, zaberajúci rozlohu až 4880 metrov štvorcových. Každoročne viac ako milión turistov obdivuje obrovskú zbierku živých exponátov rastlín, ktorých je viac ako 30 tisíc kusov. S ešte neuveriteľnejším počtom rastlín v herbári Kew Gardens,  s viac ako 7 miliónmi zachovalých exponátov rastlín mu zabezpečili miesto na zozname dedičstva UNESCO.
Komplex botanickej záhrady je tvorený 3 hlavnými skleníkmi – Temperate House, Palm House a Princess of Wales Conservatory, pričom každý ponúka rozličné druhy rastlín z celého sveta.

Temperate house je hlavný a najväčší zo skleníkov, s rastlinami každého podnebného pásma vo svete. V jeho strede sa nachádza vyvýšené miesto, z ktorého môžu návštevníci obdivovať rastliny zvrchu.

Ako názov napovedá, Palm house obsahuje obrovskú zbierku najrôznejších druhov paliem z celého sveta, na ktoré sa najlepšie pozerá z vysokého mostíka vedúceho pozdĺž celého skleníka.

Princess of Wales Conservatory je rozdelený na 10 mikroklimatických zón ovládaných počítačom, pričom v každej sa nachádzajú iné tropické druhy ako lekná, kaktusy alebo aj mäsožravé rastliny.

Veľmi pekný zážitok okrem samotných skleníkov dopĺňajú aj ďalšie atrakcie, robiace z botanickej záhrady naozaj príjemné miesto pre každého návštevníka.  Treetop walkway je unikátna prechádzka, vo výške 18 metrov nad zemou sa návštevníci môžu na otvorenom 200 metrov dlhom moste prechádzať v korunách rôznych druhov stromov. Sackler Crossing je architektonicky zaujímavý most  v minimalistickom štýle, vedúci ponad jazero uprostred záhrady. V areáli Kew Gardens sú aj viaceré ďalšie umelecké pamiatky ktoré sa oplatí vidieť, najmä 49 metrov vysoká pagoda s krásnym výhľadom na záhrady a výstava japonského chrámu a tradičných obydlí v japonskom štýle.

Dopravná dostupnosť

Kew Gardens sa nachádzajú v juhozápadnej časti Londýna, v Borough of Richmond upon Thames. Nachádza sa príbližne 16 km od centra Londýna. Najlepší spôsob dopravy je pomocou metra, pretože botanická záhrada má vlastnú zastávku Kew Gardens Station, vzdialenú len pár minút od vstupnej brány. Vlakom sa dá taktiež dostať na zatávku Kew Gardens Station a pri záhradu vedú aj 4 autobusové linky (č. 65,391, 237,267).

Vstupné

Otvorené je po celý rok a ceny vstupeniek zakúpených online sú od 13£  za dospelú osobu, 2,50£  za dieťa (4-16 rokov) a deti do 4 rokov majú vstup zadarmo. Nezabúdajte, že v celom areáli záhrady je prísne zakázané poškodzovať exempláre a na poriadok dohliada  až  14 strážnikov, ktorí majú rovnaké práva ako policajti.