sea life london photo

Tučnaci v Sea Life London, Photo by trombone65 (PhotoArt Laatzen)

Šancu naživo a zblízka vidieť  žraloka tigrovaného budete mať pri normálnom životnom štýle len veľmi ťažko. Teda, pokiaľ nie ste návštevníkom úžasného vodného sveta Sea Life London Aquarium. Toto obrovské „akvárium“ ponúka možnosť vidieť veľmi veľa unikátnych a ohrozených morských živočíchov. Či už ste milovníkom týchto zvierat, alebo len chcete prežiť naozaj nádherný zážitok pri prechádzke cez  priehľadný tunel pod vodou, obklopený nespočetným množstvom morského živočíšstva, túto atrakciu by ste si nemali pri návšteve Londýna nechať ujsť.

Táto atrakcia je otvorená už od roku 1997, pričom v roku 2008 bola počas roka zatvorená a kompletne renovovaná a vylepšená.  Jej atraktivitu a popularitu potvrdzuje aj fakt, že každý rok priláka viac ako milión návštevníkov. Tento prepracovaný morský svet toho ponúka pre návštevníka naozaj veľa. V súčastnosti má Sea Life London Aquarium viac ako 500 druhov morských živočíchov rozdelených do 14 tematických zón, čo je naozaj úctihodné množstvo (pre zaujímavosť, celkový objem vody použitej v nádržiach je viac ako 2 milióny litrov). Živočíchy ktoré tu môžete vidieť sú veľmi pestré – žraloky, morské korytnačky, tučniaky, nádherné pestrofarebné medúzy, raje, krokodýly a veľa iných. Veľkej obľube návštevníkov sa tešia aj neónovo žiarivé sasanky a iné tropické druhy.

Otváracie hodiny a lístky

Túto atrakciu nájdete na Westminster Bridge Road, na pravej strane rieky Temža, neďaleko sa nachádza Big Ben a budova parlamentu, v tesnej blízkosti je aj známy London Eye. Otvorená je každý deň počas celého roka, od 10:00 do 19:00. Cena lístkov kúpených priamo na mieste sa pohybuje od 16,95£  za dieťa do 23,50£ za dospelú osobu, deti pod 3 roky majú vstup zadarmo. Lístky je samozrejme výhodnejšie kúpiť o 15% lacnejšie cez internet na oficiálnej stránke https://www2.visitsealife.com.

Dostupnosť

Sea Life London Aquarium je veľmi dobre dostupné pre každého turistu pomocou mestskej hromadnej dopravy. Pre používateľov metra sú najbližšie zastávky Westminster a Waterloo, vzdialené len pár minút chôdze, blízko je aj vlaková stanica Waterloo. Autobusom sa možno ľahko dostať na niektorú z blízkych ulíc – zastávky Westminster Bridge Road alebo Belvedere Road, ktoré sú chôdzou vzdialené tiež len niekoľko minút. Pri ceste k Sea Life London Aquarium slúži ako vynikajúci orientačný bod London Eye, vďaka ktorému sa pri návšteve tejto super atrakcie istotne nestratíte.