Tower of London, ktorý sa inak označuje aj ako Kráľovský palác a pevnosť jej Veličenstva, je historická pevnosť na brehu rieky Temže. Táto známa historická pamiatka a jedna z najznámejších londýnskych atrakcií má už takmer 1000-ročnú históriu. V londýnskom Toweri sa počas jeho bohatej histórie toho dialo naozaj veľa.

Jednou z funkcií, ktorú Tower of London dlhé roky vykonával, bolo väzenie. Takisto tu dlhé roky sídlili britskí panovníci a od roku 1303 sú tu uchovávané britské korunovačné klenoty, ktoré aj v súčasnosti lákajú mnohých návštevníkov Londýna.

Určite si nájdite čas aspoň sa pozrieť na krásu tejto pamiatky z vonku, od rieky Temže. V blízkosti sa nachádzajú aj ďalšie známe pamiatky, ako napríklad ďalšia z ikon Londýna, zdvíhací most Tower Bridge.

Ak vás zaujíma história pevnosti či napríklad korunovačné klenoty, môžete si zaplatiť vstup do vnútra, kde na vás čakajú rôzne atrakcie, na čele s korunovačnými klenotmi, na ktoré sa môžete z blízkosti pozrieť. Takisto sa môžete vydať na prehliadku pevnosti sprevádzanú príbehmi o väznení a mučení, ktoré kedysi v Tower of London boli na dennom poriadku. Takisto si môžete pozrieť tzv. White Tower, teda bielu vežu, ktorá je historickým jadrom pevnosti. Bola totiž postavená ako úplne prvá a zvyšné časti pevnosti boli okolo nej postavené neskôr.

Otváracie hodiny a vstupné

Vstupné do Tower of Lodnon vás na mieste bude stáť £24.50 pre dospelých a £11.00 pre deti (5 – 15 rokov). Ak ste študentom denného štúdia, invalid, alebo máte nad 60 rokov, vstup vás bude stáť iba £18.70. Ak sa rozhodnete si lístky zakúpiť dopredu cez internet, cenu budú pre vás zhruba o 5% lacnejšie. Viac o lístkoch, vstupoch či samotnej pevnosti Tower of London nájdete na oficiálnych stránkach Tower of London. Otvorené je v nedeľu a pondelok od 10:00 do 17:30, a vo zvyšné dni od 9:00 do 17:30. Dovnútra vás však pustia najneskôr o 17:00.