Múzeum Madame Tussauds je už dlhý čas jednou z najznámejších turistických atrakcií v Londýne. Tak výnimočným a vyhľadávaným sa stalo práve vďaka precízne vypracovaným voskovým figurínam, ktoré sú samozrejme v životnej veľkosti. V Madame Tussauds sa doslova prechádzate pomedzi najznámejšími  ľudmi a postavami z histórie a súčasnosti, či už reálnymi alebo zo sveta sci-fi.

V tomto múzeu vosku sa nachádza viac ako 80 figurín zaradených do rôznych expozícií. Celebrity , filmové postavy, Bollywood, šport, hudba a kultúra, kráľovská rodina, svetoví lídri, superhrdinovia a najnovšie aj expozícia Star Wars vám určite prinesú super zážitok. Návštevníkov určite poteší že s väčšinou figurín si môžu urobiť fotografie a tiež sa ich dotýkať, čo je v takmer všetkých ostatných múzeach prísne zakázané.

Vstupenky do Madame Tussaud je možné kúpiť priamo na mieste, cena sa pohybuje od 28£ za dieťa a 33£ za dospelú osobu. Oveľa výhodnejšie je však kúpiť ich online na oficiálnej webstránke múzea, kde sú o tretinu lacnejšie a ušetria vám veľa  čakania v dlhých radoch. Múzeum má otvorené po celý rok, avšak otváracie časy sa v jednotlivých mesiacoch líšia.

Múzeum sa nachádza na Marylebone Road, kúsok od krásneho Regents ParkBaker Street, známej ako sídlo Sherlocka Holmesa. Doprava do Madame Tussauds je jednoduchá pretože na blízkej Baker Street je zastávka metra Baker Street underground station, vzdialená asi 2 minúty chôdze od múzea, vlaková stanica Marylebone station sa nachádza asi 10 minút chôdze od múzea a pohodlnú dopravu zabezpečuje aj 12 autobusových liniek ktoré majú zastávku priamo pred múzeom.

 

Photo by InSapphoWeTrust