Možno bicykel nie je spôsob dopravy, ktorý by ste tradične použili, ale pre niekoho to môže byť praktické i zaujímavé. V Londýne dobre funguje požičovňa bicyklov „Barclays Cycle Hire“, vďaka ktorej sa praktickosť využitia bicykla v Londýne pomerne zvyšuje. V celom centre Londýna sú rozosiate „parkovacie stanice“, na ktorých si môžete bicykel požičať a opäť vrátiť. Na jednom mieste si teda požičiate a na inom mieste vrátite.

Staníc je naozaj veľa (väčšinou max. do 300-400 m od seba), takže by ste sa mali vždy dostať dosť blízko k miestu, kam potrebujete. Požičanie prebieha samoobslužne pomocou platobnej karty. Za denné požičanie (24h) zaplatíte prvotný jednorazový poplatok 2 libry. Ďalej sa účtuje podľa toho, ako dlho bicykel využívate. Keď zvládnete koleso vždy do 30 minút vrátiť, nič navyše už neplatíte. To znamená, že si bicykel môžete vypožičať mnohokrát za deň a ak ho vždy do pol hodiny vrátite na iné parkovacej stanici, stojí vás to len spomínané 2 libry na celý deň. Ak by ste ho ale nevrátili napríklad 3 hodiny, budete platiť ešte ďalších 15 libier. Keď ho vrátite až po celých 24 hodinách, zaplatíte 50 libier.

Odporúčame si však dávať na bicykel pozor. Ak by vám bol totiž ukradnutý, tak si budete musieť pripraviť poriadnu pálku. Napríklad za navrátenie po 24 hodinách vám bude účtovaná pokuta vo výške £150, za celkové nevrátenie je to 300 libier (rovnako ako aj za poškodenie). Požičanie je veľmi jednoduché – stačí bicykel odomknúť členským kľúčom alebo kreditnou či debetnou kartou a následne môžete ísť.

Z vlastnej skúsenosti Vám môžeme povedať, že po ísť po Londýne na bicykli je niečo úžasné. Londýnčania majú totiž cesty (najmä v centre mesta) veľmi dobre vyriešené a na niektoré miesta sa človek dostane oveľa rýchlejšie ako autobusom, taxíkom či autom.