Cestovanie po rieke je skvelý spôsob, ako sa dostať okolo celého Londýna. Porazíte a vyhnete sa zápch a vychutnáte si fantastický výhľad na Londýn pozdĺž cesty. Aj preto sú tzv. River Bus Services na Temži veľmi obľúbené u všetkých návštevníkov Londýna a dokonca aj u domáceho obyvateľstva. Väčšina lodí River Bus Services má aj občerstvenia a menšie reštaurácie.

Všetky Londýnske móla sú bezbariérové, s výnimkou Cadogan Pier a London Bridge City Pier (ktorý má veľmi strmý prístup pri odlive). Všetky River Bus Services majú voľný prístup dokonca sa tu ľahko dostanú aj invalidné vozíky. Zamestnanci sú vždy po ruke a poskytnú dokonca pomoc pri nastupovaní a vystupovaní z riečnych plavidiel. Avšak, to je vhodné pre osoby s obmedzenou pohyblivosťou, ktorí cestujú ako skupina, aby vopred informovali príslušnému prevádzkovateľovi, s cieľom zabezpečiť hladký priebeh cesty.

A kde si kúpite lístok na tieto „autobusové lode“? Všeobecne platí, že si musíte kúpiť lístok z pokladne predajcu alebo stroja na móle pred nástupom do lode. Ak plánujete používať túto formu dopravy niekoľko krát, mohlo by byť pre vás lacnejšie kúpiť si jednodňový River Roamer ticket (hop-on hop-off day ticket).

Takže čo okrem rýchlej dopravy a občerstvenia môžete získať? Bezpochyby uvidíte slávne londýnske pamiatky z úplne novej perspektívy. Jedinou nevýhodou je azda to, že na týchto lodiach nie je žiaden sprievodca.