Londýnska verejná doprava patrí k absolútnej špičke Európy a rozhodne sa oplatí miestnu MHD používať. Všetky spoje – metrom počínajúc a lodnou prepravou končiac, jazdia často a väčšinou aj presne. Navyše vzhľadom na to, že za prejazd centrom Londýna autom sa platí mýto, oplatí sa používať verejnú dopravu.

Ďalšou možnosťou sú samozrejme taxíky (no kto by neodolal zviesť sa typickým londýnskym „Cabbie“), ale to je o poznanie drahšie. V každom prípade sa pri návšteve Londýna vyplatí kúpiť si Oyster Card. Pohybovať sa po Londýne môžete metrom, DLR (= Docklands Light Railway), nadzemnou dráhou (London Overground), električkami, vlakmi (National Rail), autobusmi alebo loďou.

Docklands Light Railway alebo ak chcete skratka DLR je menšia spoločnosť, ktorá operuje na niektorých vlakových tratiach v Londýne. Všetky ich vlaky sú plne automatické a riadené bez prítomnosti vodiča. Vlaky prevádzkujú na oddelených koľajniciach, ale ich sieť je dobre začlenená do celého londýnskeho dopravného systému (vrátane jednotného cestovného) a DLR je považovaná za jednu z najlepších spoločností prevádzkujúca verejnú prepravu osôb na svete.

Prvé linky ľahkej železnice DLR boli spustené v roku 1987 a vďaka úspechu tejto železnice, sa systém už niekoľkokrát rozšíril a teraz má 5 hlavných vetiev. Pre DLR vlaky a ich nové trate boli nadobudnuté tiež nové zariadenia. Dnešná sieť je oproti tej pôvodnej oveľa rozsiahlejšia a plne automatické vlaky sa tu prepletajú na niekoľkých linkách, každá jazdí v desaťminútovom intervale. V každom vlaku je prítomný personál, ktorý stráži otváranie a zatváranie dverí a je tu pre lepší pocit cestujúcich.

DLR už dnes dobre nadväzuje na sieť metra na niekoľkých miestach východne od centra a dvoma tunelmi tiež prechádza Temžou smerom na juh do Greenwichu. Súpravy jazdia spojené do dvoch alebo troch vozových jednotiek a vďaka automatickej a úplne oddelenej prevádzke sa jazdí pomerne rýchlo a spoľahlivo.