hyde park photo

Chodník v Hyde parku, Photo by SPakhrin

Hyde park je jednou z hlavných dominánt Londýna. Jedná sa o jeden z najväčších parkov na území mesta Londýn. Počas pekných dní tú nájdete veľké množstvá ľudí sediacich na tráve a vychutnávajúcich si kus prírody v centre britskej metropoly.

V parku sa nachádzajú dve vodné plochy, Serpentine a Long Water. V týchto jazerách žijú rôzne živočíchy, ako napríklad labute či iné vtáky. Na jazerách môžete vykonávať rôzne aktivity, ako napríklad plavenie sa na loďkách, ktoré si môžete na nejakú dobu prenajať. Cez leto sa tu dá dokonca okúpať, väčšinou od 10:00 do 17:30.

speakers corner photo

Rečník v Speakers‘ corner, Photo by Leonard Bentley

Hyde park je okrem iného známy aj tzv. Speakers‘ corner, teda Rečnícky kút. Je to miesto, kde môže ktokoľvek vystúpiť a verejne povedať čokoľvek, čo si myslí. Speakers‘ corner sa nachádza na severovýchodnom rohu Hyde parku.

Na Hyde parku je najkrajšia atmosféra počas pekných slnečných dní. Ľudia tu posedávajú na tráve, užívajú si piknik, či sa dokonca opaľujú. Takisto sú po celom parku roztrúsené chodníky pre chodcov, bežcov či cyklistov, takže si môžete v parku aj zašportovať. Je to skvelý zážitok a rozhodne vám odporúčame Hyde park navštíviť a túto atmosféru zažiť na vlastnú kožu.