Piccadilly Circus photo

Svetelné reklamy na Picadilly Circus, Photo by brosner

Piccadilly Circus nie je nič viac ako dopravný okruh, na ktorom sa stretáva päť ulíc. Tento dopravný uzol sa nachádza sa v londýnskom obvode Westminster a preslávil sa najmä tým, že je celý obklopený nákupnými centrami, neónovými reklamami a stánkami s rýchlym občerstvením.

Toto kruhové námestie je jedným z najrušnejších dopravných uzlov v Londýne. Vzniklo už koncom 18. storočia podľa návrhu architekta Nasha. Teraz je tiež jednou z hlavných nákupných zón, keďže sa tu nachádza aj menšie námestie. V jeho strede sa nachádza kovová socha, ktorá drží v ruke luk a šíp, preto si ju veľa ľudí pletie s bohom lásky. Jedná sa však o tzv. „anjela kresťanskej dobročinnosti“. Socha anjela sa stala postupne londýnsku ikonou a je použitá na mnohých pohľadniciach. Na námestí sa tiež stretnete s množstvom ľudí predávajúcim lacné vstupenky na najrôznejšie divadelné či hudobné predstavenia – oplatí sa ale určitá opatrnosť, pretože sa tu nájde aj veľa vypočítavých podvodníkov.

Najlepší pohľad na Piccadilly Circus sa Vám samozrejme naskytne až večer, kedy sa tu nachádza pomerne veľa ľudí a svetla reklamných panelov osvetľujú tmavé historické budovy. Vďaka všadeprítomným svetelným reklamám a billboardom sa vo Vás vyvolá typická predstava veľkomesta z filmu. Na Piccadilly Circus sa najlepšie dostanete využitím metra, ktorého stanica je umiestnená priamo pod priestranstvom s vchodmi na každú stranu. Stanica Piccadilly Circus je obsluhovaná linkami Piccadilly a Bakerloo.