natural history museum photo

Fotografia lebky dinosaura v Natural History Museum, autor: gareth1953 New Profile

Natural History Museum je úžasné múzeum v peknej štvrti Londýna, v ktorej sa nachádzajú viaceré múzeá či galérie blízko pri sebe. V tomto múzeu azda každý človek, ktorého aspoň trochu zaujíma príroda, nájde dych-vyrážajúce exponáty rôznych zvierat, rastlín, hmyzu, či iných živých a neživých častí prírody. Hlavným trhákom tohto múzea sú kostry dinosaurov, z ktorých najväčšia vás zaujme priamo pri vstupe do múzea.

Exponáty

V múzeu nájdete približne 80 miliónov predmetov v rôznych expozíciách. Natural History Museum je rozdelené na päť hlavných oblastí, ktorými sú botanika (rastliny), entomológia (hmyz), mineralógia (minerály), paleontológia (vývoj života na zemi) a zoológia (živočíchy).

Hlavná hala Prírodopisného múzea

Hlavná hala Prírodopisného múzea, autor: David Iliff pod CC-BY-SA 3.0

Je naozaj náročné zážitok, ktorý Prírodopisné múzeum návštevníkom prinesie, popísať textom. Jedná sa o veľmi zaujímave exponáty umiestnené v krásnych rozľahlých priestoroch historickej budovy. Príkladom je fotografia hlavnej haly Prírodopisného múzea, ktorú môžete vidieť na obrázku vpravo. Ak sa sem rozhodnete zavítať, pripravte si veľa času, pretože naozaj je tu čo vidieť.

Vstupné

Určite vás poteší aj skutočnosť, že vstup do tohto múzea, ako aj do rôznych iných múzeí v Londýne, je zadarmo. Ak však chcete na toto múzeum prispieť, môžete vložiť peniaze do pokladničky s dobrovoľným vstupným.